Anasayfa

Haberler

Duyurular

Foto Galeri

Tanıtım Filmi

Konutlar

Ana Menü

Anasayfa
Haberler
Duyurular
Foto Galeri
Tanıtım Filmi
Konutlar
İletişim


Takvim

Nisan 2014
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Harita


Daha Büyük Görüntüle


Meram Serrapark Konutlarının Temeli Atıldı

Meram Belediyesi öncülüğünde Küçük Kovanağzı Mahallesi’nde kurulan 376 dairelik Serra Park Konutları’nın temeli düzenlenen törenle atıldı.

Serra Park Yapı Kooperatifi şantiyesinde düzenlenen temel atma törenine Ak Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Hüsnü Tuna ve Mustafa Kabakçı, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, çok sayıda protokol mensubu, mahalle sakinleri ve kooperatif üyeleri katıldı.

Küçük Kovanağzı Mahalle Muhtarı Kadir Noyan, mahallelerinde başlattığı bu konut hamlesinden dolayı Başkan Kalaycı’ya teşekkür etti.

2 aydan beri her hafta bir açılış ya da temel atma programı düzenlediklerini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Kalaycı, “Vatandaşlarımızın daha modern ve müreffeh konutlara kavuşmaları, çöküntü alanı diye tabir ettiğimiz yerlerin temizlenmesi için belediye olarak hem TOKİ ile birlikte kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürüyoruz hem de belediye öncülüğünde kooperatifler kuruyoruz. Kısa bir süre içerisinde Seyirtepe Konutları’nın ikinci etabının temelini attık. Yenice ve Hacıisaefendi mahallelerini kapsayan 2 bin 624 konutluk kentsel dönüşüm projesine start verdik. 450 konutun anahtar tesliminin yapıldığı Çaybaşı bölgesinde ikinci etap çalışmasını başlatmak için vatandaşlarımızla görüşmelerimiz sürüyor.” dedi.

Konutlaşma çalışmalarıyla birlikte Meram’ın yeşil dokusunu da korumaya büyük itina gösterdiklerini kaydeden Başkan Kalaycı, bu konut hamlesinde yeşil alan oranının yüzde 80’i bulduğunu söyledi.

Meram Belediyesi’nin kentsel dönüşüm ve konut hamlelerini takdirle izlediklerini vurgulayan Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, “Konya belediyecilik alanında adeta kendisiyle yarışmaktadır. Meram’daki ve diğer ilçelerimizdeki bu hızlı kentleşme nüfusa ve ulaşıma da etki etmektedir. Şehrimizde ulaşımın en modern şekilde yapılabilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Ulaşım alanında önümüzdeki yıl çok önemli hizmetler yapacağız” diye konuştu.

Programa katılan milletvekilleri adına bir konuşma yapan Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ise şöyle dedi: “Konya 2004’ten sonra kentsel gelişim noktasında ciddi bir değişim yaşadı. Alt geçitleri, üst geçitleri, modern şehirleşmesiyle ülkemizde örnek bir şehir haline geldi. Meram Belediyemizin yaptığı bu konut hamlesinde yeşil alanın yüzde 80 oranında olması çok güzel bir olaydır. Belediye başkanımızı ve emeği geçenleri kutluyorum.”

Konuşmaların ardından protokol mensupları dua ile Serra Park Konutları’nın ilk harcını atan butona bastılar.

Şehir merkezine yaklaşık 2 kilometre mesafede yapılacak 376 dairelik Serra Park Konutları; 6 Katlı, asansörlü, kaloriferli,doğalgazlı,ısı ve su yalıtımlı ve deprem yönetmeliğine uygun, site anlayışı ile yapılacak. Yaklaşık 60 bin metrekarelik alanı kapsayan bu projede yeşil alan oranı yüzde 80’i buluyor.
 İlan PanosuSaatHava Tahmin Raporu

KONYA


Online

Şuanda Sitede


2
Kişi Online


 

Meram Serrapark Konutları  webmail